Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

MAX HOBBY

 

 

§1

Postanowienia ogólne

Sklep internetowy [dalej „Sklep”] prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem strony internetowej www.maxhobby.pl, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej „Regulamin”].

 Właścicielem Sklepu jest: Andrzej Jakus prowadzący działalność gospodarczą pod nazwa MAX HOBBY z siedzibą w Zabrzu przy ul. Sobieskiego 21B NIP: PL6482684370, tel 512059073, adres email: maxhobby@maxhobby.pl.

Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

Klientem jest każda osoba fizyczna dokonującą zakupów w Sklepie, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, w celu niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością zawodową lub gospodarczą (konsument).

Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

 Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

 Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych.

 

§2

Zamówienia

Zamówienia można składać w następujący sposób:

a) poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu,umieszczenie produktu w koszyku strony www.maxhobby.pl,

b) mailem na adres dostępny na stronie internetowej Sklepu,

c) za pośrednictwem wiadomości wysłanej na https://www.facebook.com/maxhobbypl/ .

Realizacja zamówień złożonych w dni wolne od pracy następuje w najbliższym dniu pracy Sklepu.

 Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru (imię, nazwisko, adres dostawy, nr telefonu, adresu e mail). Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia e mailem lub telefonicznie. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku, gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.

 Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru.

 

§3

Płatności

 Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

a) przelew – wówczas Sklep rezerwuje towar w magazynie i wysyła go na adres wskazany przez Klienta po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym wskazanym w tym celu na stronie internetowej Sklepu bądź w emailu do Klienta.

b) karta płatnicza - Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic

ePrzelewy - Płacę z inteligo, mTransfer, MultiTransfer, Płać z Nordea, Przelew24, Przelew z BPH, Płacęz iPKO, Pekao24Przelew, Płacę z Citi Handlowy, PayWay Toyota Bank, MeritumBank Przelew, Płać z BOŚ, Płacę z Alior Bankiem, Millennium, ING Bank Śląski S.A., Crédit Agricole, EUROBANK - Płatności Internetowe.

ePłatności - Deutsche Bank Polska S.A.,Invest Bank S.A., Kredyt Bank S.A.,Raiffaisen Bank Polska S.A.

c) w inny sposób, jeżeli jest on określony na stronie internetowej Sklepu.

Ceny przesyłek określone są w cenniku dostawy:

 

 Paczka pocztowa priorytetowa

12 zł 

 1-2 dni roboczych

Paczka pocztowa ekonomiczna

10 zł

3-5 dni roboczych

 Paczka pobraniowa

13 zł 

1-2 dni roboczych 

Kurier (DHL)

13 zł

1-2 dni roboczych

Kurier pobranie (DHL)

18 zł

1-2 dni roboczych

List polecony priorytetowy (Poczta Polska)

max waga 350 g

8 zł

1-2 dni roboczych

List polecony ekonomiczny (Poczta Polska)

max waga 350 g

 7,5 zł

 3-5 dni roboczych

Paczka pocztowa zagraniczna (Poczta Polska) - UE

60 zł

2-5 dni roboczych

Kurier zagraniczny (UPS) - UE

60 zł

2-5 dni roboczych

List polecony zagraniczny (Poczta Polska) - UE max waga 500 g

20 zł

2-5 dni roboczych

Odbiór osobisty

0 zł

Poniedziałek-Piątek: 10.00-18.00

Sobota: 10.00-14.00

 

Darmowa dostawa obowiązuje przy zakupach powyżej 300 zł.

Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.

 

 

§4

Wysyłka towaru

Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej lub udostępnia do odbioru przez Klienta w siedzibie Sklepu.

 Towar jest wysyłany, po zaksięgowaniu pełnej wpłaty na koncie. W przypadku płatności online za pośrednictwem systemu eCard,  realizacja zamówienia następuje po pozytywnej autoryzacji online.

Zamówienie nieopłacone jest anulowane po upływie 14 dni od dokonania zamówienia.

 

 

 

§5

Program lojalnościowy MAX HOBBY

Uczestnikiem programu lojalnościowego może zostać osoba zarejestrowana na stronie www.maxhobby.pl.

Dokonująć zakupów w sklepie stacjonarnym bądź w sklepie internetowym na www.maxhobby.pl uczestnik programu lojalnościowego wybiera każdorazowo czy korzystaz rabatu  w wysokości 5% od kwoty zakupu (o ile produkty nie zostały wyłączone w rabatowania) czy do jego konta doliczone są punkty programu lojalnościowego.

W przypadku gdy wybrana została opcja doliczenia punktów lojalnościowych, na koncie uczestnika programu lojalnościowego po 21 dniach od dokonania zakupów zostaną aktywowane punkty lojalnościowe w wysokości 100 punktów za każde wydane 10zł (w sklepie stacjonarnym lub internetowym).

Zebrane punkty można wymienić na zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym Max Hobby przyjmująć , że każde 100punktow ma wartość 1zł. (Sprzedawca może ograniczyć ofertę produktów z możliwością płatności punktami).

Dokonująć zakupów przez wymianę punktów nie jest naliczany rabat w wysokości 5%, nie są też naliczane kolejne punkty.

Dokonując zakupów z płatnością punktami wykluczona jest możliwość dopłaty w pieniądzu (tzn. wymieniająć punkty na produkty ze sklepu Max Hobby całość ceny produktu musi być opłacona albo z puktów albo w pieniądzu).

 

§6

Reklamacje

Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (paragon fiskalny lub faktura VAT).

Reklamacje zgłaszać można pisemnie na adres siedziby Sklepu (41-800 Zabrze, ul. Sobieskiego 21B), bądź mailowo (maxhobby@maxhobby.pl).

W przypadku wykrycia wady zakupionego produktu Klient powinien odesłać do siedziby Sklepu reklamowany towar wraz z ich opisem – zgłoszenie reklamacji. Koszt najtańszej przesyłki zostanie klientowi zwrócony w przypadku uznania reklamacji.  Sklep nie odbiera przesyłek za pobraniem.

Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu zgłoszenia reklamacji.

 Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

Zdjęcia zamieszczane na stronie mają charakter poglądowy.

 

§7

Prawo odstąpienia od umowy

 Klient ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.

Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi, w terminie 14 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy pisemnie na adres siedziby Sklepu(41-800 Zabrze, ul. Sobieskiego 21B), bądź mailowo (maxhobby@mxhobby.pl).

Tutaj dostępny jest Formularz odstąpienia od umowy.

Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrócony towar powinien być w stanie nienaruszonym, w tym powinien być kompletny, w fabrycznym opakowaniu, nie może nosić śladów eksploatacji.

W terminie 14 dni od otrzymania towaru towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę, pomniejszoną o koszty realizacji zamówienia. Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota. W przypadku płatności kartą, zwrot środków wykonywany jest na kartę płatniczą, chyba że z Klientem ustalono inaczej.

 Sklep zwraca pieniądze poprzez przelew bankowy.

 W przypadku naruszenia przez Klienta warunków określonych w ust 2 i 3 powyżej oświadczenie o odstąpieniu od umowy jest bezskuteczne, towar nie podlega zwrotowi, a Sklep nie zwraca Klientowi zapłaconej kwoty.

 Prawo odstąpienia nie przysługuje Klientowi w przypadkach określonych w art. 10 ust. 3 ustawy określonej w ust. 1 powyżej, tj. w zakresie:

a) świadczenia usług rozpoczętych, za zgodą Klienta, przed upływem terminu odstąpienia od  umowy (dotyczy przypadków świadczenia usług, a nie sprzedaży towarów),

b) nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez Klienta ich oryginalnego opakowania,

c) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,

d) świadczeń o właściwościach określonych przez Klienta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,

e) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,

f) dostarczania prasy,

g) usług w zakresie gier hazardowych.

   

§8

Polityka prywatności sklepu www.maxhobby.pl

Informacje ogólne

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Klientów w związku z korzystaniem przez nich z usług sklepu Max Hobby.

 

 Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych zawartych w sklepie jest Andrzej Jakus prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ''Andrzej Jakus Max Hobby'' w Zabrzu, ul. Sobieskiego 21B, tel. 512059073, e-mail Maxhobby@maxhobby.pl, REGON 241845104, NIP 6482684370, zwany dalej Administratorem.

 

Ochrona danych osobowych

W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych opracowaliśmy wewnętrzne procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi - ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktach wykonawczych i aktach prawa wspólnotowego.

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dane Osobowe naszych Klientów przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez nich oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.

 

 Pozyskiwanie danych osobowych

Administrator realizuje funkcje pozyskiwania informacji o Klientach i ich zachowaniach w następujący sposób:

 1. poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje

 2. poprzez gromadzenie plików “cookies” [patrz polityka plików “cookies”].

 

 Zakres przetwarzanych danych osobowych

Administrator zbiera informacje dobrowolnie podane przez Klienta. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza:

 1. - w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego,
 2. - realizacji dokonanych transakcji (zakup/sprzedaż),
 3. - w celach promocyjno-reklamowych (newsletter),
 4. - dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem umowy,
 5. - wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych,
 6. - zapobiegania nadużyciom i oszustwom,
 7. - statystycznych i archiwizacyjnych,

Dane przechowujemy maksymalnie przez 10 lat od zakończenia obowiązywania umowy.

 

Podanie powyższych danych osobowych, może być niezbędne do zawarcia i realizacji Umowy Sprzedaży.

 

Zakres przetwarzanych danych osobowych

Administrator przetwarza dane osobowe Klientów korzystających ze Sklepu w następującym zakresie:

 1. imię i nazwisko;

 2. adres poczty elektronicznej;

 3. numer telefonu kontaktowego;

 4. adres doręczenia (ulica, numer domu, numer lokalu, kod pocztowy, miejscowość, kraj),

 5. adres zamieszkania/prowadzenia działalności/siedziby (jeżeli jest inny niż adres dostawy).

Gdy klient nie jest konsumentem, Administrator może przetwarzać dodatkowo nazwę firmy oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP) .

 

Podmioty, którym administrator może udostępniać dane osobowe:

- przewoźnik - W przypadku Klienta, który korzysta w Sklepie ze sposobu dostawy przesyłką pocztową lub przesyłką kurierską, w tym przypadku Administrator udostępnia niezbędne dane osobowe Klienta wybranemu przewoźnikowi lub pośrednikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Administratora.

- podmiot obsługujący płatności online -W przypadku gdy Klient korzysta w sklepie z płatności elektronicznych lub kartą płatniczą Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta, takiemu podmiotowi obsługującemu powyższe płatności w Sklepie Internetowym.

Administrator nie przekazuje, nie sprzedaje ani nie użycza zgromadzonych danych osobowych Klientów osobom trzecim, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie Klienta albo na żądanie uprawnionych na podstawie prawa organów państwa w związku z toczącymi się postępowaniami.

Materiały reklamowo - promocyjne wysyłamy Klientom jedynie wówczas, gdy wyrazili na to zgodę. Dotyczy to w szczególności newslettera wysyłanego Klientowi, jeżeli potwierdzi wyraźnie wskazanego przez nas linka zawierającego akceptację na otrzymywanie newslettera o aktualnych promocjach,  rabatach i nowościach w naszym Sklepie. Materiały te dotyczą  wyłącznie oferty naszego Sklepu.


 

Zarządzanie danymi osobowymi przez Klienta

Klient ma prawo wglądu, zmiany oraz zadania usunięcia swoich danych osobowych, zgłaszając takie żądanie do Adminisratora. Zgłoszenia takiego klient może dokonać za pośrednictwem poczty e-mail, pisemnie bądź telefonicznie. Wszelkie dane w zakładce kontakt.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w polityce ochrony prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu internetowego. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.

 

10. Linki zewnętrzne

Na stronie Sklepu mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Takie strony internetowe działają niezależnie od Nas i nie są w żaden sposób nadzorowane przez serwis www.maxhobby.pl Strony te mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.

 

11. Pliki Cookies

Nasz Sklep posługuje się również tzw. plikami cookies (ciasteczka).  Pliki te są niewielkimi plikami tekstowymi zapisywane na urządzeniu Klienta podczas korzystania ze strony internetowej. Podczas kolejnej wizyty na stronie internetowej dostarczają one danych statystycznych o aktywności Klienta, w celu dobrania naszej oferty do jego indywidualnych potrzeb i gustów.

Pliki cookies stosowane są w celu identyfikacji Klientów jako zalogowanych w Sklepie Internetowym, zapamiętywania produktów, któe zostały zakupione, zapamiętywania danych umieszczanych w formularzach, dostsowania oferty sklep do indywidualnych preferencji Klienta.

Klient w każdej chwili może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, opcja ta znajduje się w większości przeglądarek internetowych w Menu Pomocy. Należy mieć świadomość, że w niektórych przypadkach odłączenie tych plików może spowodować utrudnienia w korzystaniu z oferty naszego Sklepu.

 

Własność intelektualna

Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

 

§9

Wejście w życie i zmiany Regulaminu

 

Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Sklepu, Klient ma możliwość do wglądu w każdym czasie.

 Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.

 

 

Galeria sklepu Max Hobby

Osoby chcące zamieścić zdjęcia swoich modeli na stronie Max Hobby, mogą drogą mailową przesłac je do nas.

Zdjęcia te zostają udostępnione na naszej stronie www.maxhobby.pl, oraz https://www.facebook.com/maxhobbypl/

Udostępniającym jest Andrzej Jakus prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ''Andrzej Jakus Max Hobby'' w Zabrzu, ul. Sobieskiego 21B, tel. 512059073, e-mail Maxhobby@maxhobby.pl, REGON 241845104, NIP 6482684370

Osoba przesyłająca nam zdjęcia może w każdym czasie żądać ich usunięcia z wyżej wskazanych stron.

Zdjęcia udostępniane są bez podawania danych pozwalających na identyfikację ich autora, chyba że ich własciciel zastrzegł inaczej.

Udostępnienie zdjęć odbywa się bez opłat ze strony właściciela oraz udostępniającego.

Zdjęcia nie mogą naruszać dóbr osobistych, nie mogą być obraźliwe.

O udostępnieniu zdjęcia każdorazowo decyduje Udostępniający.

Zakazuje się przesyłania zdjęć, które nie są własnością przesyłającego. W wypadku powzięcia wiadomości o wątpliwości co własności zdjęć, zostają one z chwilą podjęcia takiej informacji natychmiast usuwane ze stron udostępniającego.

Udostpniający może w każdym czasie usunąć udostępniane zdjęcia bez podania przyczyny, o czym nie musi informować właściciela zdjęć.

Udostępniający nie ponosi odpowiedzialności za dalsze udostępnianie zdjęć przez podmioty inne niż Max Hobby.

 

 

Wystawa Stacjonarna Max Hobby

W sklepie stacjonarnym Max Hobby przy ul. Sobieskiego 21B w Zabrzu mieści się szklana gablota wystawowa, przeznaczona do prezentacji sklejonych modeli.

Zarządzającym gablotą jest Andrzej Jakus prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ''Andrzej Jakus Max Hobby'' w Zabrzu, ul. Sobieskiego 21B, tel. 512059073, e-mail Maxhobby@maxhobby.pl, REGON 241845104, NIP 6482684370

Model w celach wystawowych może zgłosić każdy jego autor.

Modele zgłaszane do wystawy otrzymują własny numer pozwalający na identyfikację jego wlaściciela.

Formularz:

Gablota Elspozycyjna Max Hobby

Nr modelu.............................................

Nazwa modelu...................................................................................................................

Opis stanu modelu............................................................................................................

Imię i nazwisko .................................................................................................................

telefon ................................................................................................................................

email .................................................................................................................................

Potwierdzam, że zapoznałem się z regualminem wystawy stacjonarnej Max Hobby.

Potwierdzam, że zapoznałem się z regualminem galerii Max Hobby.

Potwerdzam że zapoznałem się z Polityką prywatności Max Hobby.

Wyrażąm zgodę na udostępnienie moich danych kontaktowych i osobowych w zakresie:....................................................................................................................... osobom zainteresowanym moim modelem bądź jego zakupem.

Umieszczenie w gablocie jest nieodpłatne, ani ograniczone czasowo. W każdym czasie bez podanie przyczyny model może zostać usunięty z ekspozycji, o czym informowany jest jego twóraca. Twórca modelu zobowiązany jest do jego odbioru w terminie 7 dni od uzyskania wiadomości o usunięciu go z gabloty wystawowej. W przypadku przekroczenia terminu prowadzący gablotę nie odpowiada za model.

Modele umieszczane w gablocie nie stają się własnością Zarządzającego gablotą, autor modelu może odebrać go w każdym czasie.

Autor modelu umieszczonego w Gablocie wyraża zgodę na publikację zdjęć z wystawy na www.maxhobby.pl, oraz https://www.facebook.com/maxhobbypl/ .


Modele umieszczone w gablocie nie podlegają sprzedaży w sklepie. Za zgodą Właściciela modelu jego dane kontaktowe moga być udzielone osobie zainteresowanej zakupem Modelu.

 

 

Warunki korzystania z Modelarni Max Hobby

W lokalu sklepu Max Hobby w Zabrzu przy ul. Sobieskiego 21B udostępniona do użytku jest Modelarnia, służąca do sklejania, malowania oraz prowadzenia prac nad modelami.

W pomieszczeniu oddzielonym od hali sprzedażowej sklepu, w godzinach wyznaczonych przez właściciela sklepu, z modelarni mogą korzystać:

 1. osoby pełnoletnie,
 2. osoby niepełnoletnie po uzyskaniu zgody przedstawicieli ustawowych bądź opiekunów prawnych.

Osoby korzystające z Modelarni zobowiązane są do przestrzegania poniższych zasad:

 1. dopuszczalne jest używanie narzędzi i materiałów własnych oraz wyraźnie udostępnionych do użytku przez Właściciela sklepu,

 2. Użytkownicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności przy pracy, w szczególności z ostrymi narzędziami oraz chemią modelarską, za ewentualne szkody, nieleżące po stronie Właściciela sklepu, nie ponosi on odpowiedzialności,

 3. zakazuje się na terenie całego obiektu spożywania alkoholu oraz innych substancji mogących wpłynąć na zdolności psychomotoryczne Użytkownika,

 4. zakazuje się korzystania z Modelarni osobom nietrzeźwym bądź będących pod wpływem substancji mogących wpłynąć na zdolności psychomotoryczne Użytkownika,

 5. wszelkie nieprawidłowości w działaniu modelarni i sprzętów Użytkownik jest obowiązanych niezwłocznie zgłaszać Właścicielowi sklepu,

 6. w przypadku zachowania użytkownika zagrażającego porządkowi Modelarni bądź sklepu może on być w każdym czasie usunięty z obiektu.

Korzystanie z Modelarni jest nieodpłatne.

W czasie trwania ZNAK-u właściciel może za zgodą użytkowników prowadzić fotorelacje ze spotkań i udostępniać je na stronie www.maxhobby.pl oraz https://www.facebook.com/maxhobbypl/